Daudzveidīgs sabalansēts uzturs ir daudz veselīgāks, nekā stingra diēta

Daudzveidīgs sabalansēts uzturs ir daudz veselīgāks, nekā stingra diēta. Arī tiem, kas grib atvadīties no liekiem kilogramiem, ārsti rekomendē veselīgi ēst, nevis ierobežot sevi.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka veselībai nav nekā labāka par sabalansētu un daudzveidīgu uzturu. Ēdieni, kas ir bagāti ar antioksidantiem, dažādām skābēm un citām vielām pozitīvi ietekmē veselību, samazinot dažādu slimību risku, tai skaitā Alcheimera, diabēta un sirds slimību risku. Un, protams, veselīgs uzturs pozitīvi ietekmē kuņģa un zarnu trakta darbību.

Zinātnieki noskaidroja, ka nav svarīgi sekot noteiktai diētai, lietojot konstantu produktu paketi, bet daudz veselīgāk ir ēst dažādus ēdienus. Diētas speciāliste Anžela Doudena uzsver, ka daudzveidīgā uzturā jābūt gan treknam zivīm, gan  auzu putrai, gan dažādām meža ogām. Viņa saka, ka veiktie pētījumi pierādīja, ka daudzveidīgs uzturs samazina un pat likvidē iekaisuma pazīmes.

„Mūsu pētījumā piedalījās 44 veselie, un resnie cilvēki vecumā 50-75 gadi. Viņi ēda dažādus produktus, kas, teorētiski, noņem iekaisumu organismā. Šeit jāatzīmē, ka tieši iekaisums kalpo par iemeslu metaboliskā sindroma attīstībai, kas noved pie aptaukošanās, diabēta un sirds slimībām. Rezultātā tika pieradīts, ka bagāts, daudzveidīgs uzturs samazina holesterīna līmeni par 33%, lipīdu līmeni – par 14%, asinsspiedienu – par 8%, savukārt trombozes riska līmenis samazinājies par 26%. Pie tam pētījuma dalībniekiem būtiski samazinājies iekaisuma līmenis, bet kognitīvo spēju un atmiņas radītāji – uzlabojas,” rezultātus komentē pētījuma autors Ingers Bjerks.

Jāatzīmē, ka diētas ārsti atzīst, ka mūsdienās cilvēki pārsvarā ēd nepareizi un neveselīgi. Savukārt pāriet no neveselīgā dzīves veida uz veselīgo, vajag pārdomāti un pakāpeniski.