Biežāk uzdotie jautājumi

Par zarnu mikrofloru

Ieteicams lietot 2 līdz 3 stundas (atkarībā no preparāta) PĒC antibiotiku lietošanas, lai novērstu antibiotiku nevēlamo ietekmi. Pienskābās un bifidobaktērijas iesaka gan antibiotiku lietošanas kursa laikā, gan vismaz nedēļu pēc tam.

Jā. Māmiņas zarnu trakts ir saspiests bērna augšanas laikā, un normāla zarnu darbība var tikt traucēta. Tāpēc ir ļoti svarīgi rūpēties par māmiņas zarnu trakta veselīgu stāvokli. Grūtniecības laikā pirms produkta lietošanas konsultējieties ar Jūsu ģimenes ārstu.

Cilvēka zarnu traktā dzīvo dažādu sugu  baktērijas,  kopā veidojot zarnu mikrofloru - 2 kilogramus baktēriju masas. Baktērijas dzīvo visā zarnu trakta garumā, bet lielāko daļu no tām var atrast resnajā zarnā. Cilvēka un mikroorganismu līdzāspastāvēšana ir simbioze – savstarpēji izdevīga. Zarnu mikroflora veselam cilvēkam ir samērā līdzsvarotā stāvoklī. Šis līdzsvarotais stāvoklis ir katrai personai individuāls, un ir atkarīgs no iedzimtības, ēšanas paradumiem, imūnās sistēmas, dzīves vietas un citiem iekšējiem un ārējiem faktoriem.

Vēdera uzpūšanos un gāzes izraisa mikroorganismi, kas rūgšanas procesa laikā, rada oglekļa dioksīdu, sadalot vairākus cukurus, vai izdala metānu proteīniem pūšanas laikā. Pirmajā gadījumā izdales gāzēm nav smaržas, bet otrajā situācijā var rasties  nepatīkamas situācijas.

Noteikta tipa baktērijas sadala cukuru pienskābē (nevis gāzē!), tādējādi rezultātā ievērojami samazina gāzu veidošanos.

Zarnu mikrofloras līdzsvars ir traucēts, ja parādās dažādi vēdera darbības traucējumi - gāzes un burkšķi, caureja, aizcietējums, vēdera uzpūšanās. Zarnu mikrofloras līdzsvars var tikt traucēts dažādu apstākļu rezultātā. Daži no populārākajiem iemesliem ir izslimotas „vēdera vīrusu” infekcijas, antibiotiku lietošana, ēdienkartes un/vai higiēnas izmaiņas ceļojumu laikā, ēšanas ieradumu izmaiņas, nepareizi pagatavoti vai uzglabāti pārtikas produkti un mākslīgo maisījumu agra lietošana zīdaiņiem.

Par Lactobex® lietošanu

Lactobex®, Lactobex® baby un Lactobex® strong jālieto tikai vienu reizi dienā!

Probiotikas ir ļoti jutīgas pret apkārtējās vides ietekmi – skābeklis un mitrums ievērojami samazina uzglabāšanas laiku un samazina dzīvo baktēriju skaitu. Lactobex® produkti tiek ražoti izmantojot modernās tehnoloģijas, tādējādi nodrošinot, ka produkts būs efektīvs visā uzglabāšanas termiņa laikā. Lactobex®  derīguma termiņš ir 30 mēneši, kas ir garākais pieejamais termiņš šīs grupas produktiem.

Produktu nedrīkst uzglabāt ledusskapī!  Tas jāuzglabā temperatūrā līdz +25 °C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas un mitruma.

Ieteicamā diennakts deva ir 1 paciņa Lactobex®, Lactobex® baby vai 1 kapsula Lactobex® Strong.

Lietojot Lactobex® vai Lactobex® baby, izmantojot tīras šķēres, nogrieziet paciņas galu. Lietojiet produktu tīrā veidā vai izšķīdiniet vēsā šķidrumā (ūdenī, sulā, pienā), vai pievienojiet to jūsu ēdienam (piemēram - jogurtam vai sausajām brokastīm).

Lietojot Lactobex® Strong, kapsulu norijiet veselu, uzdzerot glāzi ūdens, vai kapsulas saturu izšķīdiniet vēsā šķidrumā (ūdenī, sulā, pienā), vai pievienojiet to jūsu ēdienam (piemēram - jogurtam vai sausajām brokastīm).

Nepārsniedziet ieteicamo diennakts devu. Vēlamais lietošanas kurss no 2 nedēļām līdz 3 mēnešiemvai pēc ārsta rekomendācijas.

• Lactobex® ir 4. paaudzes laktobaktēriju un bifidobaktēriju komplekss  – pārklāts ar īpašu Duolac® tehnoloģiju, tas ir aizsargāts pret kuņģa sulas un žults ietekmi un neskarts nokļūst zarnu traktā.
• Produkts ir pieejams 3 veidu iepakojumos: pieaugušajiem un bērniem no 6 mēnešu vecuma kā arī Lactobex® Strong - lielākā koncentrācijā kapsulu formā.
• Latvijas Diētas ārstu asociācija produktam ir piešķīrusi marķējumu zīmi: VP - vērtīgs produkts
• Ērti un viegli lietojams. Produkts jālieto vienreiz dienā.
• Produkts ir pulverveida viela, ko var pievienot pārtikai vai izšķīdināt ūdenī.
• Produktu nedrīkst uzglabāt ledusskapī, tā derīguma termiņš ir 30 mēneši, kas ir garākais pieejamais termiņš šīs grupas produktiem.