Biežāk uzdotie jautājumi

Ieteicams lietot 2 līdz 3 stundas (atkarībā no preparāta) PĒC antibiotiku lietošanas, lai novērstu antibiotiku nevēlamo ietekmi. Pienskābās un bifidobaktērijas iesaka gan antibiotiku lietošanas kursa laikā, gan vismaz nedēļu pēc tam.

Jā. Māmiņas zarnu trakts ir saspiests bērna augšanas laikā, un normāla zarnu darbība var tikt traucēta. Tāpēc ir ļoti svarīgi rūpēties par māmiņas zarnu trakta veselīgu stāvokli. Grūtniecības laikā pirms produkta lietošanas konsultējieties ar Jūsu ģimenes ārstu.

Cilvēka zarnu traktā dzīvo dažādu sugu  baktērijas,  kopā veidojot zarnu mikrofloru - 2 kilogramus baktēriju masas. Baktērijas dzīvo visā zarnu trakta garumā, bet lielāko daļu no tām var atrast resnajā zarnā. Cilvēka un mikroorganismu līdzāspastāvēšana ir simbioze – savstarpēji izdevīga. Zarnu mikroflora veselam cilvēkam ir samērā līdzsvarotā stāvoklī. Šis līdzsvarotais stāvoklis ir katrai personai individuāls, un ir atkarīgs no iedzimtības, ēšanas paradumiem, imūnās sistēmas, dzīves vietas un citiem iekšējiem un ārējiem faktoriem.

Vēdera uzpūšanos un gāzes izraisa mikroorganismi, kas rūgšanas procesa laikā, rada oglekļa dioksīdu, sadalot vairākus cukurus, vai izdala metānu proteīniem pūšanas laikā. Pirmajā gadījumā izdales gāzēm nav smaržas, bet otrajā situācijā var rasties  nepatīkamas situācijas.

Noteikta tipa baktērijas sadala cukuru pienskābē (nevis gāzē!), tādējādi rezultātā ievērojami samazina gāzu veidošanos.

Zarnu mikrofloras līdzsvars ir traucēts, ja parādās dažādi vēdera darbības traucējumi - gāzes un burkšķi, caureja, aizcietējums, vēdera uzpūšanās. Zarnu mikrofloras līdzsvars var tikt traucēts dažādu apstākļu rezultātā. Daži no populārākajiem iemesliem ir izslimotas „vēdera vīrusu” infekcijas, antibiotiku lietošana, ēdienkartes un/vai higiēnas izmaiņas ceļojumu laikā, ēšanas ieradumu izmaiņas, nepareizi pagatavoti vai uzglabāti pārtikas produkti un mākslīgo maisījumu agra lietošana zīdaiņiem.