Noderīga informācija

Vērtīgais un veselīgais jogurts

Jogurts mūsu ēdienkartē ieviests samērā nesen, taču jau paguvis iekarot lielu popularitāti. Jogurts pašlaik ir viens no ikdienišķākajiem produktiem visā pasaulē.

Jogurts ir pusšķidrs raudzēts piena produkts, kas tiek gatavots no pienskābes ierauga. Jogurta nosaukums ir cēlies no līdzīga vārda turku valodā, kas burtiskā tulkojumā nozīmē – sastindzis piens.

Gremošanas sistēmas darbības uzlabošana

Gremošanas sistēma ietekmē mūsu veselību daudz lielākā mērā nekā mums pašiem šķiet. Diemžēl visbiežāk mēs sākotnēji apmierinām savas garšas kārpiņas un tikai pēc tam apsveram potenciālās sekas.

Bērnu gremošanas sistēmas īpatnības

Bērna un īpaši zīdaiņa gremošanas sistēma atšķiras no pieaugušā, līdz ar to ir jāielāgo vairāki nosacījumi. Diemžēl mazulis ne vienmēr spēs saviem vecākiem izskaidrot, kas un kur viņam sāp vai rada diskomfortu. Vienīgais skaidrojums bieži vien būs raudāšana, kas rada papildu saspringumu arī pašiem vecākiem.

Nevienam nav noslēpums, ka būt aktīvam ir lielisks veids kā uzturēt labu veselību, turklāt šis nosacījums ir īpaši jāņem vērā grūtniecēm, kuras skāris gestācijas diabēts*.

Padomi kā izvairīties no 2. tipa diabēta

Papildu rūpes par savu veselību rada iespēju samazināt un pat novērst saslimšanu ar 2. tipa diabētu*, līdz ar to, der zināt, ka pirms saslimstības ar 2. tipa diabētu gandrīz vienmēr ir novērojama „pirmsdiabēta” pazīme – paaugstināts glikozes līmenis asinīs (kas ir augstāks par normu, bet nav gana augsts, lai tiktu atzīts par diabētu**). Kaitējumi cilvēka organismam, it īpaši sirds un asinsrites sistēmai tiek nodarīti jau „pirmsdiabēta” stadijā, taču 2. tipa diabētu ir iespējams novērst vai vismaz aizkavēt ar atsevišķu preventīvu pasākumu ieviešanu savā ikdienā: